Hizmet Şartları

Madde 1 : Taraflar

Satıcı: Puritas Medya Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti. (www.puritas.com.tr)

Eposta : destek@puritas.com.tr

Alıcı adı, Soyadı, Ünvanı : (Sipariş formunda belirtilen alıcıdır)

Adres, Telefon : (Sipariş formunda belirtilen adres ve telefondur)

 

Madde 2 : Sözleşmenin Konusu

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcı’nın Satıcı’ya ait www.simurgmetodu.com alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

Madde 3- Sözleşme Konusu Ürün

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli www.simurgmetodu.com sitesinde belirtildiği gibidir.

Ödeme Şekli : Tüketicinin tercihine göre online kredikartı, kapıda nakit veya kapıda kredikartı ile ödeme.

Teslimat Adresi : (Sipariş formunda belirtilen adrestir)

Teslim Edilecek Kişi : (Sipariş formunda belirtilen kişidir)

Fatura Adresi : (Sipariş formunda belirtilen adrestir)

Kargo Ücreti : Satıcı tarafından karşılanacaktır.

 

Madde 4- Genel Hükümler

4.1- Alıcı, Satıcı’ya ait www.simurgmetodu.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için Alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde Alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

4.4- Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile en kısa sürede Alıcı’ya teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Herhangi bir sebeple ürünün ücreti ödenmez veya iptal edilir ise, Satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Gönderilen ürün taşıma esnasında zarar görmüş ve tüketici bu zararı kargo paketini açtıktan sonra fark etmiş ise durumu Satıcı’ya bildirir ve Satıcı, tüketiciye derhal aynı üründen 1 adet daha ÜCRETSİZ göndererek durumu telafi eder. Bu ikinci gönderimde SATICI ürün için ücret talep edemez fakat kargo ücretini Alıcı öder.

4.7- Satıcı mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde eğer ödemişse ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Alıcı’nın sipariş formunda belirtmiş olduğu adreste siparişten sonraki 3-4 gün içinde mutlaka birileri bulunmalıdır.

 

Madde 5- Cayma Hakkı

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, ses ve görüntü kayıtları içeren CD, DVD, sarf malzemeleri, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmet için cayma hakkı kullanılamaz.

 

Madde 6- Garanti
Ürünümüz aksi belirtilmediği takdirde Puritas Medya Teknolojileri San. ve Tic Ltd. Şti.’nin garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

 

Madde 7- İade

Ürünümüz ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış ise iade edilebilir. Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde web sitemizdeki iletişim bilgilerimizden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

Madde 8- Anlaşmazlıkların Halli

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. www.simurgmetodu.com sitesinde bulunan sipariş sayfasından sipariş verilmesi durumunda Alıcı ve Satıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş ve bu sözleşme geçerliliğini kazanmış sayılır.